Αταμάν: «Καθαρή νίκη, να παίξουμε με τον ίδιο τρόπο»

Ο Εργκίν Αταμάν τόνισε πως η ομάδα του έκανε ένα τέλειο παιχνίδι κόντρα στην Μπαρτσελόνα και επεσήμανε πως η νίκη της Εφές ήταν καθαρή.Αταμάν: «Καθαρή νίκη, να παίξουμε με τον ίδιο τρόπο»
Ο προπονητής της Εφές είπε μετά το τέλος του αγώνα: «Είμαι περήφανος για τους παίκτες μου, τους συγχαίρω. Παίξαμε πολύ επιθετικά, παίξαμε ένα τέλειο παιχνίδι. Παρόμοιο με αυτό που κάναμε κατά τη διάρκεια της κανονικής περιόδου, επιθετικοί στην άμυνα, γυρίσαμε τη μπάλα στην επίθεση. Χάσαμε κάποια εύκολα σουτ. είχαμε κούραση, κάτι που ήταν πολύ περίεργο. Δεν θέλω να μιλήσω γι αυτό, αλλά κάτι ήταν πολύ περίεργο επίσης. Αλλά είναι 1-0 η σειρά, πρέπει να συνεχίσουμε να παίζουμε έτσι και στο δεύτερο παιχνίδι.
Είμαι πολύ ικανοποιημένος με την άμυνα στην πρώτη περίοδο. Ήμασταν πιο... σοφτ στην δεύτερη περίοδο και χάσαμε τον ρυθμό μας. Αλλά σε όλο το δεύτερο ημίχρονο παίξαμε καλή άμυνα. Είχαμε ελεύθερα σουτ, εύκολα σουτ, αλλά είναι μια καθαρή νίκη και ελπίζω πως θα συνεχίσουμε να παίζουμε με τον ίδιο τρόπο».